01.11.2024

Апостиль

«Apostille» – це спеціальний штамп на офіційних документах, які були складені на території України, яким відповідно засвідчуються справжність підпису, якість, в якій виступала особа, що підписала документ, і, у відповідному випадку, автентичність відбитка печатки або штампа, яким скріплений документ.
Штамп апостилю дозволяє використовувати будь-який юридичний документ за кордоном. Для того, щоб нотаріальні документи мали чинність в інших країнах, найпростішим способом їх легалізації є апостиль. Штамп ставиться вповноваженим органом — Міністерством Юстиції України. Апостиль свідчить про справжність документів, підтверджуючи повноваження особи, що видала документ.
27 лютого 2020 року № 702/5 «Про внесення змін до порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України», яким нотаріусам надано повноваження з проставлення апостиля.

Нотаріус може проставити апостиль тільки на документах, виданих органами ДРАЦС (свідоцтво про народження, шлюб або смерть, свідоцтво про зміну імені та інші), документи з суду, документи, що видані державними архівними установами, органами виконання покарань та пробації, нотаріальні документи.
 
Звертаємо увагу!
У випадку якщо Ви подаєте документ старого зразка (наприклад, свідоцтво про народження, що видане в колишньому СРСР) для цього необхідно звернутись у Центр надання адміністративних послуг та отримати дублікат відповідного документа.
Потім Ви можете звернутись до нотаріуса та подати дублікат документа на апостилювання.
Також зі старого зразка документа можна зробити нотаріальну копію, та в результаті апостилювати нотаріальну копію такого документа, проте апостильована копія документа старого зразка підходить не для всіх країн.
Апостиль НЕ проставляється на:
оригіналах паспортних документів, військових квитків, трудових книжок, дозволів на носіння зброї, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів (технічних паспортів), посвідчень особи;
оригіналах, копіях (фотокопіях) нормативно-правових актів, роз’яснень та правових висновків щодо їх застосування, документах, що мають характер листування.
Документи, наведені в пункті 1,  можуть бути прийняті для проставлення апостиля у вигляді копій (фотокопій), засвідчених у нотаріальному порядку.

 Апостиль може проставлятися до 2 робочих днів. Час виконання залежить від необхідності перевірки печаток і підписів на документі Міністерством юстиції України. 
Для проставлення апостилю необхідно подати оригінал документу та паспорт заявника.