25.11.2015

Нотаріальний словник

Витяг (Витяг з ЄДР) – документ, сформований програмними засобами ведення Єдиного державного реєстру за відповідним критерієм пошуку та містить відомості з Єдиного державного реєстру про юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців, які є актуальними на дату формування виписки або на дату, визначену запитувачем у запиті, або інформацію про відсутність таких відомостей в цьому реєстрі.

Державний реєстр прав на нерухоме майно – єдина державна інформаційна система, що містить відомості про права на нерухоме майно, їх обтяження, а також про об’єкти та суб’єктів цих прав.

Довіреність – письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі.

Договір – домовленість двох і більше сторін, спрямована на виникнення, зміну або припинення прав і зобов’язань.

Заповіт – особисте розпорядження фізичної особи на випадок його смерті.

Нотаріус – уповноважена державою особа, яка здійснює нотаріальну діяльність у державній нотаріальній конторі, державному нотаріальному архіві або незалежну професійну нотаріальну діяльність, зокрема посвідчує права, а також факти, що мають юридичне значення, та інші нотаріальні дії, передбачені законом, з метою надання їм юридичного обґрунтування.

Нотаріальна таємниця – сукупність відомостей, отриманих під час вчинення нотаріальної дії або звернення до нотаріуса заінтересованої особи, в тому числі про особу, майно, про особисті майнові та немайнові права і обов’язки і т.д ..
Оцінка майна, майнових прав – це процес визначення їх вартості на дату оцінки за процедурою, встановленою нормативно-правовими актами.

Правила професійної етики нотаріуса – загальні стандарти професійної етики нотаріуса, морально-етичні принципи нотаріуса при здійсненні нотаріальної діяльності та професійно-етичні правила поведінки у відносинах з колегами, Нотаріальної палатою України, державними органами, установами, організаціями, фізичними та юридичними особами.

Зняття заборони. Одержавши повідомлення установи банку, підприємства чи організації про погашення позички, повідомлення про припинення іпотечного договору або договору застави, а також припинення або розірвання договору довічного утримання, нотаріус або посадова особа виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради знімає заборону відчуження жилого будинку, квартири, дачі, садового будинку, гаража, земельної ділянки, іншого нерухомого майна.

Перелік некоректних виразів, часто використовуваних нашими клієнтами:
* Згода на виїзд дитини * дозвіл на вивезення дитини *, * довіреність на вивезення дитини *, згода на вивезення дитини за кордон *, і т.д.- правильно нотаріальну дію називається посвідчення підпису батьків на заяві про виїзд дитини за кордон у супроводі … Заява підписується як обома батьками, так і кожен з батьків може пописати окрему заяву.

Банківська картка, картка з підписом директора і т.д. – правильно нотаріальну дію називається запевнити підписи на картці із зразками підписів і відбитка печатки.

Запевнити статут – правильно нотаріальну дію називається завірити копію статуту або ж інше нотаріальну дію – запевнити справжність підпису на статуті …

Купити авто за генеральним дорученням, продати авто за генеральним дорученням -Правильно нотаріальну дію називається посвідчення довіреності на розпорядження транспортним засобом і не слід забувати що за дорученням право власності не переходить.